Topošo māmiņu kursi

Kuram būtu jāizvēlas Tavu dzemdību poza? 

dzemdību poza
Vai dzemdību poza jāizvēlas Tev vai Tavam personālam?

Mūsdienās lielākā daļa sieviešu dzemdē savus mazulīšus atrodoties guļus pozīcijā uz dzemdību galda. Taču, reti kura zin, ka šāda dzemdību poza ir viena no nepiemērotākajām pozām, ja skatāmies sievietes anatomiju un ņemam vērā gravitāciju.

Ja sievietei ļauj pašai izvēlēties dzemdību pozu, visbiežāk, instinktīvi tiek ieņemta poza, kura ir vairāk vertikāla vai noliecoties uz priekšu, jo esot tādās pozās kā tupus, stāvus vai četrāpus tiek nodrošināta lielāka kustība iegurnī, kas ļauj bērniņam vieglāk virzīties caur māmiņas iegurni un arī gravitācija strādā sievietes un mazulīša labā.

Protams būs sievietes, kuras izvēlēsies dzemdēt atrodoties gultā un iespējams pat guļot uz muguras. Taču, ir liela starpība starp sievietes dzemdību pozas izvēli, kad tā ir ieņemta klausoties savā ķermenī, intuitīvi saprotot, ka tieši šādi būs vislabāk un to, kad poza tiek ieņemta, jo Tev kāds tā liek.

Katras dzemdības ir individuālas un noteiktajos gadījumos ir jāklausa medpersonāls, bet, ja nedz sievietes, nedz bērniņa veselībai nekas nekaiš, Tu vari pati izvēlēties kādā pozā vēlies piedzemdēt savu bērniņu. 

Ja dzemdības jau piedzīvoji, vai Tu pati izvēlējies savu dzemdību pozu vai ieņēmi tādu kādu Tev teica ieņemt personāls?

TMK kursos uzzināsi vairāk par darbībām un pozām, kuras izmantot dažādajos dzemdību etapos un kā tās var palīdzēt Tev piedzīvot vieglākas, mierīgākas un harmoniskākas dzemdības.