Topošo māmiņu kursi

Labu gribēdama - nenodari pāri!

Visas māmiņas cenšas sniegt savam mazulim tikai to labāko un pareizāko, bet dažreiz, pat neapzinoties, varam kaitēt mazulim!

Piemēram:

Pārāk stipri šūpojot - jaundzimušā intensīva šūpošana, kratīšana un pamešana gaisā var būt bīstama dzīvībai 
to sauc par kratītā bērna sindromu.

Bieži kutinot, lai sasmīdinātu. Kutināšana, tie ir provocēti smiekli, mazulis vēl nevar pats pateikt - Stop! Pārāk bieži un intensīvi kutinot, bērns izjūt stresu, nevis izklaidējas.

Liekot gultiņā mīkstās mantiņas, spilvenus, biezas segas un citus tamlīdzīgus priekšmetus, var gadīties, ka šis priekšmets uzkrīt uz bērniņa un aizklāj viņa elpceļus. Šie priekšmeti, parasti, ir arī putekļu krātuves, kas var pasliktināt gaisa kvalitāti un ietekmēt bērna elpošanu un miegu.

Uzturot pārāk sterilu vidi - ja mazulis mājās atrodas super tīros apstākļos un nesaskaras ar baciļiem, mikrobiem utt., bērniņam neveidojas dabiska imunitāte un pastāv lielāka iespēja apslimt atrodoties ārpus mājām.

Liekot apēst visu “plānoto” porciju un piespiedu iebarojot ar karoti - šādi barojot bērniņam var ieradināt nekontrolētu ēšanu, kas turpmāk var novest pie paaugstināta ēšanas problēmu riska un aptaukošanās.

Ja šaubies par kādu no savām rīcībām - nekautrējies vērsties pie speciālistiem!