Protams vīrietis neiznēsās bērniņu sev zem krūts un nepieredzēs ar grūtniecību saistītās fiziskās izmaiņas, taču emocionāli tas viņus ietekmē ne mazākā mērā kā topošās māmiņas.
Tētis, tāpat kā māmiņa, pārdzīvo par bērniņa ienākšanu ģimenē, taču šī pārdzīvošana var bieži izpausties un tikt interpretēta kā pavisam kas cits. Piemēram, topošajiem tētiem, uzzinot par ģimenes pieaugumu, bieži rodas izteikta atbildības sajūta, viņi vēlas finansiāli parūpēties par savu ģimeni, domā kā nodrošināt visu nepieciešamo bērniņam un tādēļ sāk meklēt veidus kā vairāk nopelnīt, sāk arvien biežāk aizkavēties darbā, lai saņemtu lielāku algu, lai attīstītu savu biznesu, lai saņemtu paaugstinājumu utt. Taču, ja skatās no malas, un vīrietis nav pastāstījis kādēļ tā dara, tad topošajai māmiņai var šķist, ka viņš pamet viņu novārtā, bieži atstāj vienu, arvien vēlāk nāk mājās, visu laiku ir ieracies darbos. Un ja piepluso grūtnieces hormonu radīto palielināto emocionalitāti, tad iebraukšana auzās garantēta.
Ko darīt? Kā izvairīties no šādiem un līdzīgiem pārpratumiem un konfliktiem? Komunicējiet!
Jums jāizrunā viss ko jūtat, ko vēlaties, ko plānojat, patiešām jāuzklausa vienam otru. Protams ar vīrieti var gadīties, ka šāda emocijās balstīta saziņa nav viņa stiprā puse un tādēļ Tev, iespējams, būs jāpamudina viņam izteikt savas domas, neslēpties aiz “Es taču esmu mužiks un mužiki par emocijām nerunā” un citiem līdzīgiem izteicieniem.
Jūs kopā veidojat ģimeni un šobrīd vairāk kā jebkad jums jāuzticas viens otram, bet uzticību varēsiet panākt tikai tad, ja būsiet patiešām atklāti!