Topošo māmiņu kursi

Jaundzimušā vannošanās

Jaundzimušā vannošana
Šķiet, kas sarežģīts varētu būt bērniņa vannošanā? ☺️
Nekas! Taču ņem vērā dažus ieteikumus no mums:

Nevanno savu mazuli pārāk bieži!
Bieža mazuļu vannošana var izraisīt pārlieku dabisko, mazuļa ādai nepieciešamo eļļu nomazgāšanu, tā padarot bērna ādu sausu un neaizsargātu.

Nevanno mazuli pārāk karstā vai pārāk aukstā ūdenī. Mazuļa āda ir ļoti maiga un jutīga, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tādu temperatūru, kas būs komfortabla. Ņem palīgā ūdens termometru un vanno mazuli temperatūrā 37 - 38C.

Centies nelietot ziepes, dusas želejas un citus kosmētiskos produktus. Zīdaiņu āda ir maiga, tāpat arī viņu imūnsistēma. Visos kosmētiskajos līdzekļos, arī bērniem paredzētajos, esošās vielas un smaržvielas var izraisīt sausumu, kairinājumu un izsitumus.
Ja tomēr ar tīru ūdeni nepietiek, lai padarītu mazuli tīru, tad izmanto maigus, mazuļa ādai piemērotus produktus bez izteiktām smaržām un pēc iespējas dabīgāka satura, bez ķīmiskajām vielām.

Glabā visu vanošanas procedūrai nepieciešamo rokas sniedziena attālumā. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai vannošanās laikā Tu NEKAD, ne pat uz sekundi neatstātu savu mazo bez uzraudzības. Tāpēc turi tuvumā visu, sākot no ūdens termometra, ziepēm, mantiņām līdz bērnu dvielītim sev tuvumā.

Vai izbaudat mazuļa vannošanas brīžus? 💕