Topošo māmiņu kursi

Pirmā dzemdību fāze mājās

Pirmo dzemdību fāzi ieteicams pavadīt mājās pēc iespējas ilgāk. Tā ir pati garākā no visām 3 fāzēm.

Šajā fāzē dzemdes kakls atveras līdz aptuveni 10cm.
Sieviete var pati pieņemt lēmumu, kad doties uz dzemdību iestādi. Mājās sieviete var palikt tik ilgi, kamēr tas ir komfortabli un, ja nav nekādu sarežģījumu.

Kā signāls, ka iespējams ir laiks doties uz dzemdību iestādi, var būt regulāras, spēcīgas kontrakcijas, kas atkārtojās ik pēc 4 minūtēm.

Kad sieviete ir mājās, viņa jūtas komfortabli, mierīgi, tāpēc arī labāk izdalās viens no galvenajiem dzemdību hormoniem - oksitocīns.

Dzemdībām progresējot, pieaugs kontrakciju sāpes un saglabāt mieru, pārvarēt sāpes var būt ar vien grūtāk.

Tikt galā ar kontrakciju sāpēm var palīdzēt:
  • elpošanas vingrinājumi
  • atslābināšanās vingrinājumi
  • staigāšana
  • jostasvietas masāža
  • silta duša vai vanna

Var izmantot arī vingrošanas bumbu, šūpoties uz tās, apļot gurnus, tādā veidā palīdzot savam mazulim virzīties pa dzemdību ceļiem. Kā arī tas var palīdzēt noņemt slodzi no ķermeņa apakšējās daļas.
Sēdēšanas uz bumbas līdzinās tupus pozai, kas paplašina iegurņa kaulus un var paātrināt dzemdību procesu. Mīkstās kustības mazinās kontrakciju sāpes.

Pārvarēt kontrakciju sāpes palīdz arī karstās vai aukstās kompreses, vai termofors.
Ar to palīdzību var mazināt sāpes un atslābināties. Kompreses un termoforu var iegādāties jebkurā aptiekā. Parasti to novieto uz muguras lejasdaļas, bet sieviete var novērot savas sajūtas un darīt tā, kā jūtas vislabāk.

Bet jāsaprot, ka mēs visas esam individuālas un katrai kaut kas cits palīdzēs pārvarēt kontrakciju sāpes, katra atradīs savu veidu kā to izdzīvot.

Pirms dzemdību un kontrakciju sākuma, ir grūti noteikt, kas palīdzēs tieši Tev, tāpēc ir vērts sagatavoties un būt informētai par visiem palīglīdzekļiem un paņēmieniem.