Topošo māmiņu kursi

6 padomi veselīgam miegam 🛌

Veselīgs miegs
1. 🚿 Silta duša vai vanna 1-2 stundas pirms gulētiešanas ļaus Tavam ķermenim un prātam atslābināties, noskalot dienas notikumus un stresu. Padarot ūdens procedūras par ikvakara tradīciju, Tavs organisms pieradīs pie šī rituāla un tas savukārt palīdzēs Tev vieglāk iemigt.

2. 🫖 Arī silta dzēriena baudīšana, piemēram, augu vai augļu tējas pirms gulētiešanas var palīdzēt nomierināt Tavu nervu sistēmu un palīdzēs uzņemt lielāku šķidruma daudzumu, kas var pozitīvi ietekmēt gan Tavu pašsajūtu, gan izskatu.

3. 🍝 Lai nepārslogotu savu organismu, centies ieturēt vieglas vakariņas un vēl labāk, ja vakariņas ieturēsi vismaz pāris stundas pirms došanās gulēt. Pārēšanās pirms gulētiešanas var būt slikta miega, pat murgu iemesls un kopumā negatīvi ietekmēt Tavu pašsajūtu.

4. 📱Centies izvairīties no dažādu gadžetu izmantošanas īsi pirms gulētiešanas.
Zilā gaisma no elektroierīču ekrāniem samazina miega hormona veidošanās līmeni, kas var slikti ietekmēt Tava miega kvalitāti, tā arī “sēdēšana” sociālajos tīklos utt. var pārstimulēt Tavu nervu sistēmu un tādēļ var būt daudz grūtāk iemigt.

5. Guļot tumšās telpās Tavs ķermenis saņem signālu, ka ir pienācis laiks atpūsties, tādēļ, lai palīdzētu sev labāk izgulēties, ieteicams izslēgt visas gaismas, aizvilkt aizkarus un žalūzijas! Gulēšana pārāk gaišās telpās var nojaukt Tava ķermeņa iekšējo "miega pulksteni" un slikti ietekmēt gan miega daudzumu, gan kvalitāti.

6. Arī gaisa kvalitāte var būtiski ietekmēt to, vai vari labi izgulēties, tādēļ centies kārtīgi izvēdināt guļamistabu pirms doties uz čučumuižu! 😴

Šie ieteikumi derēs ikvienam pieaugušajam, bet par to, kas var uzlabot zīdaiņu miegu, uzzināsi TMK kursos un privātajās konsultācijās 💕