Topošo māmiņu kursi

Toksikoze

Toksikoze jeb rīta nelabumi
Toksikoze jeb tā sauktie rīta nelabumi nav līdz galam izpētīti un speciālistiem nav 100% saprotams to cēlonis. 😵‍💫

Viena versija, ka tas ir hormonālo izmaiņu dēļ - Speciālisti uzskata, ka situācijās, kad sievietes ķermenis nespēj pietiekami ātri pielāgoties jaunajam hormonālajam stāvoklim, attīstās organisma saindēšanās reakcija.

Cita no versijām, ka māmiņas ķermenis bērniņu uztver kā svešķermeni un reaģē kā pret slimību, bet ar laiku sadraudzējas ar to 😊

Šie nelabumi nebūs visām grūtniecēm, bet ja būs, tad pilnīgi iespējams būs ne tikai no rīta, tie var būt visu dienu, tikai vakarā vai kādā citā laikā, taču labā ziņa ir, ka tie parasti izzūd līdz aptuveni 16 grūtniecības nedēļai (jau pirmajā grūtniecības trimestī). 🤞🏼😊
Bieži slikto dūšu pavada liels nogurums. Diemžēl, vienīgais, ko vari darīt, ir atpūsties un mēģināt izvairīties no smaržām, kuras izraisa slikto dūšu.
Ja Tevi moka ļoti stipri nelabumi - vērsies pie sava ārsta un, iespējams, ārsts Tev izsniegs slimības lapu un šo laiku varēsi pavadīt mājās.

☝🏼Parasti vemšana un nelabums nenodara mazulim neko sliktu un pat tad, ja topošajai māmiņai ir slikta ēstgriba, gaidāmais mazulis tāpat saņem visu vajadzīgo.

Galvenais atceries - tas viss ir īslaicīgi! 💕