Topošo māmiņu kursi

Ko labāk nedarīt, zīdīšanas laikā?

❌ Pastiprināti mazgāt krūtis un apstrādāt tās ar dezinficējošiem līdzekļiem. Pārlieku bieža mazgāšana iznīcina dabīgo ādas aizsargslāni, kas var veicināt plaisu rašanos krūtsgalos. Krūtis nav jāmazgā pirms katras zīdīšanas reizes, tās būs pietiekami tīras ejot dušā kā ierasts 1-2 reizes diennaktī. Tā arī antiseptiķi nav domāti ēšanai un var kaitēt mazulītim, ja apēsti.

❌ Dot mazulim papildus ūdeni, tējas vai citus šķidrumus. Māmiņas piens ir unikāla barība, to veido vairāk kā 80% ūdens, tājā šķidrums un veselīgās barības vielas ir balansā. Mazuļiem, kas zīš tikai krūti, līdz brīdim, kad tiek ieviesta cita pārtika, kas parasti ir ap 6 mēnešu vecumu, nav nepieciešams dot papildus dzert. Papildus šķidruma porcija var pat kaitēt - samazināt apetīti, kas var nozīmēt, ka mazulis neuzņems pietiekoši barības vielas.

❌ Dot mazulim pudelīti. Ņemot vērā to, ka zīst krūti ir grūtāk nekā pudelīti ar caurumiņiem, kur pieniņš pats, burtiski, līst mazulim mutē, var rasties problēmas. Mazulis var izvēlēties vieglāko variantu un atteikties no māmiņas krūts, kur, lai tiktu pie pieniņa ir jāstrādā - aktīvi jāzīž.