Sievietēm mēdz būt dažādi ceļi līdz grūtniecībai - dažām tas nāk kā pārsteigums, bet, ja grūtniecību plāno laicīgi, tad šeit būs lietas, kas jāņem vērā.
Plānojot grūtniecību būtu ieteicams sākt ar ginekologa un ģimenes ārsta apmeklējumu, kur ārsts veiks iegurņa orgānu pārbaudi un tiks izrunāti vispārīgie sievietes veselības jautājumi - par menstruālo ciklu, iepriekš lietoto kontracepcijas metodi u.c. Analīzes palīdzēs izvērtēt sievietes vispārējo veselības stāvokli un imunitāti. Javeic pilno asins ainu, lai pārliecinātos par vitamīnu pietiekamību - īpaši par D vitamīna un dzelz daudzumu un dzelzs rezervēm.
Arī vīrietim pirms bērniņa plānošanas ieteicams apmeklēt ģimenes ārstu, lai veiktu vispārējo veselības pārbaudi. Jo vīrietis ir 50% no topošā bērniņa.
Trīs mēnešus pirms bērniņa ieņemšanas, sievietei pēc ārsta ieteikuma rekomendējams lietot folijskābi, lai novērstu nervu caurulīšu defektu un nodrošinātu nepieciešamo augļa attīstību.
Katrai sievietei plānojot bērniņu ir jāpārdomā savs uzturs - cik kvaliktatīvs un vērtīgs tas ir. Uzturā ieteicams lietot vairāk sezonālos dārzeņus un ogas, kas bagātināti ar vitamīniem un citām uzturvielām.
Ieteicams pirms grūtniecības uzsākt trenēt iegurņa muskulatūru un diafragmu, kas var atvieglot grūtniecību, dzemdības un pēcdzemdību atkopšanos.
Jācenšās arī mazināt stresu savā ikdienā. Stress un emocionāla pārslodze bieži vien var būt iemesls tam, ka grūtniecība nevar iestāties.
Ja ir nepieciešma palīdzība grūtniecības plānošanā, emocionāls un fizisks atbalsts, tad darbs ar dūlu / TMK konsultācijas ir labs ieguldījums.