Topošo māmiņu kursi

Adrenalīns dzemdībās

Adrenalīns dzemdībās
Dzemdību sāpes ir vienīgās sāpes kuras ir vēlamas, bez šīm sāpēm nav iespējamas dzemdības.
Diemžēl, mūsu ķermenis nav trennēts reaģēt uz “vēlamajām” sāpēm savādāk kā uz citām, piemēram, kad atsitam pirkstu, tādēļ pie jebkurām sāpēm mūsu ķermenis izdala adrenalīnu.

Adrenalīns ir hormons, tas palielina asins plūsmu muskuļos, paātrina sirdsdarbību, paplašina
acu zīlītes, paaugstina cukura līmeni asīnīs, sašaurina asinsvadus un rada citas izmaiņas mūs organismā, lai nodrošinātu tā funkcionēšanu stresa apstākļos, lai mēs spētu cīnīties vai bēgt no briesmām 🏃‍♀️

Taču adrenalīns pie dzemdībām ir nevēlams, jo tas bremzē vai pat var apstādināt dzemdību procesus, šādi tikai padarot visu grūtāku, ilgāku un sāpīgāku.

Adrenalīns saprindzina dzemdes muskulatūru, kas ir pilnīgi pretēji nepieciešamajam, jo pie kontrakcijām nepieciešama pēc iespējas atslābinātāka muskulatūra, lai dzemdes kakls atvērtos līdz 10cm un varētu sākties izstumšanas process.

Tādēļ īpaši svarīgi ir censties neuztraukties, lai neizdalās adrenalīns un neslāpē dzemdības / dzemdes kakla atvēršanos.

‼️Tev jāsaprot, ka uztraucoties un panikojot Tu slāpē dzemdību procesus!

Ko darīt? 😱
Tev var palīdzēt meditācijas prakses, afirmācijas - es to varu, es esmu spēcīga, šis proces ir dabisiks, es esmu radīta šim utt.
Vai jebkas cits, kas tieši Tevi vislabāk nomierina un atslābina 💕

Par to kā palīdzēt sev dzemdību laikā, kā pārvarēt sāpes, izslēgt adrenalīnu un citu informāciju par un ap dzemdībām uzzināsi TMK kursos! Piesakies 🙌