Topošo māmiņu kursi

Strijas grūtniecības laikā

Strijas grūtniece
Tava āda, īpaši vēdera daļā, grūtniecības laikā izstiepsies vairākkārt, kas, gadījumā, ja āda nav pietiekami elastīga, var nozīmēt to, ka uz tās parādīsies strijas.
Strijas var parādīties arī uz gurniem un kāju augšstilbiem, jo āda stiepjas no visa ķermeņa ne tikai atsevišķi vēdera daļas. Arī krūtis var strauji palielināties un uz tām izveidoties strijas.

Ko darīt, lai mazinātu striju parādīšanās risku?

Protams, strijas var parādīties neatkarīgi no tā vai kautko papildus dari vai nē, jo tas lielākoties ir atkarīgs no tā cik Tava āda pati par sevi ir elastīga, taču censties tai palīdzēt ir vērts.
💧Jāpalielina ādas elastība padarot to mitrāku. To vari panākt, palielinot uzņemtā šķidruma daudzumu iekšīgi.
🧴 Jāpalielina ādas elastību, to mitrinot no ārpuses - smērējot dažādus krēmus un eļļas, dermatalogi iesaka līdzekļus, kuri satur vitamīnu E, bet mēs varam ieteikt dabīgākus līdzekļus, piemēram, mandeļu eļļu.
🛁 Vēl, ikdienas dušas procedūras, vari papildināt ar vieglu masāžu / rīvēšanu. Apstrādā visu ķermeni, piemēram, ar skrubi vai izmantojot eksfoliējošos cimdiņus šādi ādai nodrošinot labāku asins apgādi un nedaudz atbrīvojot to no vecās ādas.
Pēc tam bagātīgi ieziedies ar kādu no Tevis izvēlētajiem mitrināšanas līdzekļiem.
‼️ Esi īpaši uzmanīga grūtniecības pēdējās nedēļās, jo šajā laikā var šķist, ka nu jau viss ir garām un strijas vairs nedraud un tieši tad var parādīties kāda strija.