Topošo māmiņu kursi

5 kļūdas bērnu miega organizēšanā, kuras pieļauj vecāki

Labs miegs ir ļoti svarīgs Tava mazuļa veselībai un smadzeņu attīstībai.
Lai Tu būtu informēta un, lai varētu uzlabot sava mazuļa miedziņu, zemāk esam uzskaitījušas visbiežāk pieļautās kļūdas, kuras jaunie vecāki, iespējams, pat neapzinoties, pieļauj, saistībā ar miedziņu.

Neatsaucas uz bērniņa zīmēm, kuras norāda uz sagurumu - actiņu berzēšana, žāvāšanās, skatīšanās vienā punktā, tālumā - liecina par mazulīša sagurumu un to, ka bijis laiks jau doties miedziņā.

Liek bērniņu gulēt pārāk gaišā istabā - arī dienā nepieciešams bērniņu likt čučēt tumšākā vietā. Tumsai ir nomierinoša iedarbība uz mazuļiem un tā veicina melatonīna - hormona, kas palīdz regulēt miegu, veidošanos.

Liek gulēt bērniņu pilnīgā klusumā - bērniņš var ātri pierast un vēlāk nespēs pagulēt, ja netiks nodrošināta pilnīgi klusa vide.

Pārāk ilgi notur bērniņu nomodā - bieži šķiet, ka, ilgāk noturot bērnu nomodā, viņš būs vairāk noguris un tādēļ ātrāk iemigs un ilgāk gulēs. Tomēr pārgurums uz bērniņu var radīt pretēju efektu, to, ka mazulis gulēs sliktāk, biežāk modīsies nakts vidū un pati iemigšana var aizņemt ilgāku laiku.

Nepiekopj miedziņa rutīnu un rituālus - veicot tādus rituālus kā vannā iešana, pasaciņas lasīšana un tamlīdzīgus, katru dienu, pirms došanās gulēt, mazulim ātri izstrādājas rutīna, bērniņš pie tās pierod un iemigšana kļūst daudz vieglāka un ātrāka.

Saldu miedziņu Tavam mazulim.