Topošo māmiņu kursi

Krīze pēc mazuļa piedzimšanas

Krīze pēc mazuļa piedzimšanas
Mazuļa ienākšana ģimenē var ietekmēt Tavas attiecības ar partneri 😧

Te būs 5 visizplatītākie attiecību krīzes iemesli:

1. Jebkuras pārmaiņas var novest pie nestabilitātes sajūtām un bailēm par nākotni - bērniņa ienākšana ir lielas pārmaiņas dzīvē.

Justies nepārliecinātai, just bailes, tas viss ir pilnīgi normāli un dabiski. Šīs emocijas nedrīkst atstāt tikai pie sevis - izrunā visu ar partneri. Izjūti to, izrunā to, pieņem to un atceries, ka kopā ar izmaiņām Tavā dzīvē ir ienākusi arī laime 🥰

2. Radinieki “Palīgi”. Mazulim ienākot ģimenē bieži palīgā steidz mammas un citi radinieki. Forši, kad ir kam palīdzēt, it īpaši pirmos mēnešus, taču daudzas mammas, tēti, tantes un onkuļi, paši to nemanot, var mēģināt mācīt jau pieaugušus cilvēkus, norādot uz “kļūdām”, izsakot pārmetošus komentārus u.c.

Mācies nospraust robežas! Pamani un atzīmē to, kas Tev nepatīk, izrunā to ar šiem palīgiem un palūdz tā turpmāk nedarīt.

3. Nepilnvērtīgs miegs un miega bads. Pie liela noguruma mēs jūtamies slikti gan fiziski, gan garīgi un tas var veicināt strīdus, stresu un pārmetumus viens otram.

Meklē katru iespēju pagulēt. Tavs miegs ir vajadzīgs gan Tev, gan Tavam mazulim, gan partnerim. Laiku miegam ir jāmeklē, te jābūt nedaudz egoistam, pasauc auklīti, māsu, vīru vai draudzeni. Guli pa dienu kopā ar mazo, kārtīga māja nav Tava miera, labsajūtas un labu attiecību ar partneri vērta.

4. Intīmās tuvības neesamība - strīdus un neuzticēšanos bieži izraisa tieši šis moments.

Atceries, ka tas viss ir īslaicīgi. Vispirms ļauj savam organismam un prātam atgūties un sadzīt. Izrunā visu ar partneri. Bet kad jūties gatava, tad atceries, ka tuvībai laiks ir jāmeklē un iespējams jums nepieciešams plānot intimitāti pat nospraužot konkrētus laikus kalendārā.

5. Jauns atbildības līmenis var tiešām nomākt. Vīrs, iespējams, var sākt pastiprināti domāt kā nodrošināt ģimeni ar visu nepieciešamo un vienmēr būt sasprindzis. Sieva visu laiku var uztraukties par mazo, pārdzīvot par attiecībām ģimenē.

Runājat viens ar otru, uzklausiet viens otra bažas, dodat atbalstu un mierinājumu- jūs esat komanda.

Vai Tu esi saskārusies ar krīzi attiecībās pēc mazuļa piedzimšanas? 🧐