Topošo māmiņu kursi

Dzemdību bailes

Bailes no dzmedībām
Kā bailes var ietekmēt dzemdības?
Kad runājam par bailēm dzemdībās, tā ir ne tikai burtiska, reālu baiļu izjušana, bet ir arī satraukums, stress, pārdzīvojumi, spriedze. Un viss augstāk minētais liek sievietes ķermenim ražot adrenalīnu.

Palielinoties adrenalīnam, samazinās oksitocīna līmenis. Un oksitocīns ir tas, kas veicina dzemdības, tas izraisa dzemdes kontrakcijas, kas palīdz pasaulē nākt Tavam mazulim.

Palielinoties oksitocīnam, palielinās arī endorfīnu līmenis. Un endorfīni ir mūsu ķermeņa dabiskie sāpju mazinātāji.
Dzemdību laikā, izdaloties arvien vairāk un vairāk oksitocīnam, veidojas spēcīgas kontrakcijas, bet vienlaikus izdalās arī vairāk un vairāk endorfīni, kas palīdz spēcīgās kontrakcijas neizjust tik sāpīgi.

Kad Tavā ķermenī kopā darbojas oksitocīns un endorfīni, tie palīdz Tev atslābināties, mazina laika izjūtu, samazina sāpju izjūtu un ļauj Tavam ķermenim labāk tikt galā ar kontrakcijām.

Bet, ja Tavā ķermenī ir arī adrenalīns, šī hormonu mijiedarbība nenotiek.
Adrenalīns liek Tavam ķermenim būt modram, tas samazina skābekļa daudzumu organismā, izraisa muskuļu sasprindzinājumu un var palēnināt dzemdības.

Tad, kā palielinat oksItocīnu un endorfīnus, bet izslēgt adrenalīnu?

Apkārtējai videi un Tavai atbalsta komandai ir liela nozīme attiecībā uz to, kā Tu jutīsies dzemdību laikā un līdz ar to, kā piedzīvosi tās.
Mērķis ir panākt to, ka Tev ir komfortabli, mājīgi, ērti, mierīgi, lai Tu netiktu lieki traucēta, un galvenais, lai Tu justos drošībā!

Kur Tu dzemdēsi? Kā šī telpa liek Tev justies? Vai vari padarīt to mājīgāku? Kas ir Tavā dzemdību komandā? Vai viņi ir gatavi un zinoši par to kā Tev palīdzēt un kā atbalstīt?

Ja Tavu dzemdību vides un komandas elementi ir piemēroti Tev, Tavām vajadzībām un vēlmēm, tas jau ir milzīgs solis pretīm pozitīvai dzemdību pieredzei!

Protams, skaista gaismiņu virtene Tavā dzemdību istabā pilnībā nepārvarēs dziļas bailes no dzemdībām... Bet, ja izjūti satraukumu par dzemdībām un sava ķermeņa spējām vai ja vēlies saprast, kā Tavs ķermenis var strādāt Tavā labā - ar to es varu Tev palīdzēt Topošo Māmiņu kursos!