Topošo māmiņu kursi

5 lietas, kuras nevajadzētu darīt uzreiz pēc dzemdībām

Pēc dzemdībām
Pēc dzemdībām sievietes ķermenim ir nepieciešams laiks atgūties un atveseļoties.
Orgāniem vajadzīgs laiks, lai tie atgrieztos savās vietās. Dzemdei jāattīrās un jāsaraujās savos pirms grūtniecības izmēros.
Tāpēc ir ļoti svarīgi šajā laika posmā būt pielaidīgākai un gādīgākai pret sevi.

Šeit būs 5 lietas, kuras nevajadzētu darīt uzreiz pēc dzemdībām:

❌ Sākt aktīvi sportot

Ja pārāk ātri un intensīvi sāksi sportot, var rasties tādas sekas, kā orgānu noslīdēšana, diastāze, dažādas sāpes un diskomforts. Visdrošāk būs atsākt sportot ar viegliem, iekšējo muskulatūru stiprinošiem vingrinājumiem, vislabāk tādiem, kurus Tev ierāda fizioterapeits un/vai pēc ārsta atļaujas saņemšanas

❌ Trenēt vēdera presi, lai izlabotu diastāzi

Nepareizi vēdera muskulatūras vingrinājumi diastāzes, jeb spraugas starp vēdera muskuļiem, stāvokli var tikai pasliktināt. Diastāzi bieži ir iespējams uzlabot ar īpašu vingrinājumu palīdzību, taču vispirms nepieciešams noteikt diastāzes lielumu un tad speciālisti var dot ieteikumus tieši kādi un vai vispār vingrinājumi palīdzēs!

❌ Ātri atsākt dzimumdzīvi

Pastāv dažādi riski, piemēram, infekcija, asiņošana, tā arī sekss pārāk īsi pēc dzemdībām var būt ne pārāk patīkams un pat sāpīgs. Atsākt dzimumdzīvi vēlams ne ātrāk kā 4 - 6 nedēļas pēc dzemdībām (ieteicams pēc ginekologa vizītes) vai vēlāk, ja pati vēl nejūties tam gatava.

❌ Celt smagumus

Tāpat kā par ātru iesāktas sporta aktivitātes, arī lielu smagumu celšana var novest pie orgānu noslīdēšanas. Labāk necel neko smagāku par zīdaini.

❌ Aizmirst par sevi un savām vajadzībām

Bieži jaunās māmiņas tik ļoti pievēršas mazulīša aprūpei, ka aizmirst vai neatrod laiku paēst pat vienu siltu maltīti dienā, ieet dušā, nerunājot jau par tādam lietām kā skaistumprocedūras, tikšanās ar draudzenēm utt. Taču ļoti svarīgi ir saprast, ka, lai māmiņa varētu labi parūpēties par mazulīti viņai pašai jābūt spēka, enerģijas un labu emociju pilnai. Tāpēc jau laicīgi ieteicams padomāt par to kā nodrošināt to, ka tad, kad mazulītis būs piedzimis, Tev atradīsies atbalsts un iespējas parūpēties arī par sevi.

Seko mums, lai turpinātu uzzināt daudz svarīga un interesanta par jauno māmiņu un citām tēmām ❤️